İzmir Evden Eve Nakliyat

İzmir evden eve nakliyat sektörü için yeni bir soluk olmaya geliyoruz. Biliyoruz ki, sektör gerçek olmayan, korsan, merdiven altı, dolandırıcı firmalar ile dolmuş durumda. Vergi kaydı dahi olmayan bu korsan firmaların, evden eve nakliyat esnasında, yurttaşımıza yaptıklarını bizzat, gördük, yaşadık, tecrübe ettik ve buna karşı mücadele edilmesi gerektiğine karar verdik. Bunlara karşı en doğru yöntem bu işin olabilecek en nitelikli düzeyde yapılması ve vatandaşa taşınmanın nasıl olacağını bizzat yaşatarak gösterilmesi olacaktı. Bu işin zor olan kısmı nakliyat değil, bu işin zor olan kısmı yıllardır vatandaşa yaşatılan zorbalığı yıkmaktır. Bu bizim Robin Hot misali tek başımıza yapacağımız iş elbette değil. Öncelik ile hep birlikte hepimiz üzerimize düşeni yaparsak, sektörü bu çetelerden temizleyebiliriz.

İzmir evden eve nakliyat sektörünün temizlenmesi için biz kolları sıvadık fakat sizin, asıl iş, sizin üzerine yani vatandaşın denetleme görevi üzerine düşüyor. Siz denetlemediğiniz zaman herkesin çabası boşa gidiyor. Yurttaş, sahte, dolandırıcı, korsan nakliyatçıyı nasıl denetler? Önce vergi levhası var mı diye bakar. Göremez ise, “vergi levhanız yok mu” diye sorar. Vergi levhası yoksa ve onlar çalışıyorlarsa, öncelikle yasa dışı bir firma ile karşı karşıya olduğunuzu bilmelisiniz. Yasa dışı demek, vergi kaçırıyor, elemanın sigorta haklarını ve sosyal haklarını çalıyor demektir. Bu çalmasının avantajı ile daha ucuz fiyat vererek haksız rekabet yaratıyor. Vergisini ödeyenlerin kısmetini araklıyor demektir. Yine verdiği ucuz fiyat ile onlarca belki yüzlerce vatandaşı ucuz nakliyat fiyatı tuzağına düşürecek demektir.

İzmir evden eve nakliyat sektöründe sadece vergi levhası ile tabi ki nakliyat tek başına olmuyor. Sigortalı eleman çalıştırması bu işi profesyonel yaptığını gösterir. Araçlarının kendine ait olması komisyoncu olmadığını bu işin sahibi olduğunu gösterir. Yetki belgesinin olması da, firma için güveni artıracak diğer önemli husustur.

İzmir evden eve nakliyatı kendi personeli, kendi aracı, sözleşmesi ve sigortası ile yapan yasal bir firmayız. Tüm denetimlere de açığız.

İzmir evden eve nakliyat

 

18