İzmir Asansörlü Nakliyat

İzmir asansörlü nakliyat birazda teknolojinin taşıma sektörüne kazandırdığı büyük avantajlardan biridir. Asansör öncesinde, insanlar üç, beş, on kattan aşağıya veya aşağıdan bazen üç, bazen yedi bazen on kat yukarıya eşyaları sırtlarında, omuzlarında veya ellerinde taşıyorlardı. Bu durum taşıyan için inanılmaz bir eziyetti. Bu eziyet unutulmuş değil. Hala asansör kullanmayan buna direnen firmalar var. Allah onlara kolaylık versin. Bu sadece çalışana eziyet değildi. Eşyalar da inanılmaz yıpranıyor, hasar görüyor, kırılıyor, dökülüyordu. Buzdolabının beş, on kat sırtta çıkması şu demektir. Merdiven boşluğuna çarpacak, kapı aralıklarına çarpacaktı. Aynı durum çamaşır makinası, televizyon ve yine mobilya türü eşyalar için de geçerli değil miydi? Sonuçta iki veya üç kere evini taşıtan memur, işçi yurttaş mecburen eşyalarını yenilemek zorunda kalıyordu.

İzmir asansörlü nakliyat sektörü için asansör teknolojisi bir tür teknik devrim sayılabilir. Personeli eziyetten, eşyayı ziyan olmaktan, taşınan vatandaşı da zaman kaybından kurtardı. Bu teknik devrimin, zaman birçok daha farklı olağan üstü sonuçları var. Örneğin, asansör sayesinde ki, apartman merdiven boşlukları harabe olmaktan kurtuluyor. Taşınır iken saatlerce komşular o ses, gürültü eziyetinden kurtuluyor. Çevre kirlenmekten kurtuluyor. Zaman kaybolmaktan kurtuluyor. İş günü kaybolmaktan kurtuluyor. Asansörlü nakliyat tekniği doğru kullanıldığında hem firmaya hem de yurttaşa ve yine çevre halkına kazandırıyor.

İzmir asansörlü nakliyat hizmeti veren firmamızın asansörü için artık, yükseklik kavramı görecelidir. Asansörümüzün ulaşamayacağı yükseklik yoktur. Asansörümüzü kurabileceğimiz alanın olması, mekanın asansör kurmaya uygun olması bizim için yeterlidir. Bizim ile irtibata geçtiğinizde, personelimiz geliyor, bulunduğunuz katı, binayı ve sokağı inceliyor, etüt ediyor, gerek var mı asansöre, karar veriyor, gerek var ise de nasıl kurulacağını belirliyor. Bu iş aynı şekilde taşınacağınız yeni ev için de yapılıyor.

İzmir asansörlü nakliyat